2023 rok to numerologiczna siódemka! Cyfra siedem w wielu religiach i filozofiach postrzegana jest jako liczba mistyczna, symbolizująca dopełnienie i związek czasu z przestrzenią. 7 dni trwa każda kolejna faza księżyca - siódemka symbolizuje więc zmianę. To także liczba szczęścia, dla wielu związana z celnym trafem i pomyślnością. Przez najbliższe dwa miesiące na platformie on*arte realizujemy Art Challenge 7x7x7. Wyselekcjonowane prace pozwolą wzbogacić kolekcje o wyjątkowe dzieła młodych artystów i artystek uznawanych w Polsce i za granicą. Każdy tydzień to nowe wyzwanie! 7 artystów_ek, 7 technik artystycznych, 7 tygodni. W każdy poniedziałek startujemy z kolejną aukcją, odsłaniając prace o wyjątkowej wartości artystycznej. Poznajcie artystów i artystki, których prace prezentujemy podczas Art Challenge 7x7x7.
7 is a lucky number!

Tęskniąc za kolorem
13/03 - 16/03

Prace Joanny Głażewskiej doładowują przestrzeń energią. Artystka zauroczona światłem i odważną barwą tworzy na płótnie abstrakcyjne kompozycje. Jej malarstwo jest nasycone i zmysłowe. Z obrazów Głażewskiej epatuje przyjemność, nie tylko dla oka. Artystka stawia mocną barwę w kontrze do otaczającej rzeczywistości. Fascynuje ją kontakt z naturą - kojący i medytacyjny, a jednocześnie żywy i napędzający.


Poszukując formy
20/03 -23/03


Paweł Tkaczyk to artysta multimedialny, eksperymentujący z różnymi dziedzinami sztuk wizualnych: VR-em, rzeźbą, fotografią, malarstwem. Tworzy malarstwo figuratywne i abstrakcyjne, wykorzystuje zabawę formatem, wymykając się muzealnym i galeryjnym ramom. ”Ucieka” w przestrzeń publiczną tworząc murale. I choć jego dzisiejsze prace są ekspresyjne, pełne kontrastowych barw i nieoczywistych znaczeń, malarstwo pochodzące z wcześniejszego okresu jest oszczędne, minimalistyczne i wysmakowane kompozycyjnie.

Kosmiczne struktury
27/03 - 30/03


Jan Musiałowski ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie. W swojej twórczości prezentuje nurt sztuki eksperymentalnej w zakresie abstrakcji. Realizuje projekty rzeźbiarskie, graficzne i multimedialne. Prace Musiałowskiego są jak obiekty z innej planety - zastygłe w ruchu, przeczące prawom fizyki. Przykuwają uwagę detalem i futurystyczną formą. Bez względu na format są mocnym punktem przestrzeni, w której się znajdują - zatrzymują oko, skłaniają do refleksji.


Redukując pęd
03/04 - 06/04


Dawid Szablewski to artysta multidyscyplinarny. W swojej twórczości porusza się w obrębie sztuk wizualnych, najczęściej sięgając do grafiki, malarstwa i fotografii. Jego prace są jak kadry z filmów. Zatrzymane, wypełnione ciszą, poszukujące tego, co niezauważalne. Pozwalają odbiorcy zwolnić, skupić się na przeżywanych stanach, złagodnieć.

Rzeźby dla zmysłów
10/04-13/04


Beata Szczepaniak ukończyła Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swojej twórczości bazuje na nieregularnych kształtach, które intrygują i uwodzą zmysł dotyku. Jej ceramiczne obiekty wydają się być miękkie i plastyczne. Artystka w swojej twórczości sięga po motyw zabawy. I choć z jej prac epatuje błoga lekkość, jest w nich coś niepokojącego, a zarazem hipnotyzującego.


Ciało świetliste
17/04-20/04


Grzegorz Bibro ukończył studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Jego prace to studia nad intymnością. W pracy artystycznej wykorzystuje nowe media – tworzy zarówno fotografie, obiekty świetlne, szklane rzeźby, jak i prace wideo, które często noszą znamiona performensu. Bibro traktuje ciało jako narzędzie i główny temat prac. Poszukując odpowiedniej formy, przygląda się jemu z niezwykłą uważnością.

Natura obrazu
24/04- 27/04


Sebastian Trzoska to artysta konceptualny. Absolwent Wydziału Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swoich pracach pyta o naturę obrazu. Co tworzy przekaz - forma czy treść? Gest artysty czy interpretacja odbiorcy? Prace Trzoski to umysłowe łamigłówki - minimalistyczne w formie, zachęcające do gry w interpretację.


Challenge onarte

Aukcje Challenge 7x7x7 dostępne są na platformie on*arte. Informacje o poszczególnych pracach autorstwa zaproszonych do udziału artystek i artystów śledzić można na instagramowym profilu onarte. Nowe dzieła pojawiają się w każdy kolejny poniedziałek, a aukcja kończy się w czwartkowy wieczór. Challenge potrwa do końca kwietnia.

Tekst: Ola Rajska
Korekta: Mona Olkiewicz

Prace w tekście:
Okładka: Joanna Głażewska, "Life II", zdjęcie materiały onarte
Główna grafika: Beata Szczepaniak, "Dalliance/Igraszki z cyklu Plac zabaw (fragment)", zdjęcie z wystawy Remedium, materiały Kolektywu Larwa
Zdjęcie 1: Joanna Głażewska, "Life II", foto materiały on
arte
Zdjęcie 2: Jan Musiałowski, "Black sun", "bez tytułu z cyklu Nie mogę się zatrzymać", zdjęcie materiały onarte
Zdjęcie 3: Grzegorz Bibro, "Studium męskości (fragment)", zdjęcie materiały on
arte
Zdjęcie 4: fragment wystawy Remedium, materiały Kolektyw Kuratorski Larwa
Zdjęcie 5: Beata Szczepaniak, "Dalliance/Igraszki z cyklu Plac zabaw", zdjęcie z wystawy Remedium, materiały Kolektywu Larwa