28 września w znakomitym towarzystwie - artystek i artystów, kolekcjonerów i pasjonatek sztuki, otoczeni wyjątkowymi obiektami sztuki i designu, celebrowaliśmy pierwszą aukcję on*arte w stolicy Wielkopolski. Dlaczego wybraliśmy format aukcji jako inaugurujące wydarzenie on_arte? Nawiązując do historii - pierwsze aukcje sztuki odbywały się w kawiarniach i pubach miasta - w niezobowiązującej, twórczej atmosferze. I taki wieczór, dzięki naszym gościom i partnerom spędziliśmy.

Na wystawie towarzyszącej aukcji w wyjątkowej przestrzeni SPOT zaprezentowaliśmy prace będące dialogiem między młodą sztuką a klasykami polskiej awangardy. Nasze kuratorskie selekcje są różnorodne, zarówno pod względem technik (prezentujemy malarstwo, fotografię, rzeźbę, instalację), jak i stopnia zaawansowania eksperckiego; skrojone są na różne kieszenie i gusta. Blisko 20 dzieł sztuki trafiło tego wieczoru w ręce nowych kolekcjonerów i kolekcjonerek!

“Naszym marzeniem jest, by wspierać i rozwijać w Polsce kulturę kolekcjonowania sztuki oraz designu. By sztuka żyła w naszych przestrzeniach codzienności, opowiadała o nas historię, była powodem do refleksji, dostarczała zmysłowego piękna” - mówi kuratorka i dyrektorka artystyczna on*arte Agata Kiedrowicz.

Tego wieczoru celebrowaliśmy piękno pod różnymi postaciami. Wspólnie z naszymi partnerami manifestowaliśmy artystyczny kunszt zaklęty w obiektach designu i sztuki. Marka YES premierowo zaprezentowała w Poznaniu kolekcję biżuterii stworzoną we współpracy z wybitnym projektantem mody Tomaszem Ossolińskim. Brawurowe złote naszyjniki oraz charakterystyczne sygnety to hołd dla mocy i energii kobiet. Połączenie stylu z najwyższą jakością i twórczym doświadczeniem to także wartości bliskie marce Mazda. Zgodnie z japońską filozofią projektowania, piękno i funkcjonalność współistnieją w harmonii. Bohaterami wieczoru zostały dwa modele SUVa – Mazda CX-5 oraz najnowszy, flagowy model Mazda CX-60, które mogliśmy podziwiać w blasku wieczornych świateł.


Pękamy z dumy i szczęścia. Dziękujemy!

Inauguracyjna aukcja sztuki “In art we trust”
28.09.2023, SPOT Poznań

Kuratorka: Agata Kiedrowicz
Współpraca: Beata Dudzic, Krzysztof Justynowicz
Produkcja: Agata Karaśkiewicz, Agnieszka Budnik
Asystentki: Zuzanna Klessa, Malwina Dębicka

Partnerzy: Voyager Group, YES Biżuteria
Patronat: Poznań Design Festival

fot. Martyna Wilczyńska / @wolne_kadry