Zmysły szeroko otwarte


Obecność na Warszawskich Targach Sztuki to nasza premiera, po raz pierwszy pokażemy się światu! Nasza ekspozycja manifestuje filozofię onarte. Chcemy, by wnętrza, w których mieszkamy, stały się opowieścią o nas samych. Wyrażały nasze emocje, potrzeby, tożsamość. Pragniemy otaczać się pięknymi, pełnymi znaczeń dziełami sztuki.

Na Warszawskie Targi Sztuki przygotowaliśmy dla was kuratorską selekcję pod hasłem Senses wide open. Łączymy stare z nowym, twórców uznanych i początkujących, sztukę współczesną z unikatowym designem. Nasze kolekcje wypływają z nurtu życia, są odbiciem osobistych historii kolekcjonerów, naszej autorskiej selekcji i fascynacji twórczością artystów. Kolekcje on
arte są różnorodne i eklektyczne, łączą różne style i gusta, zapraszają do fascynującej gry w sztukę. Dopieścimy wasze zmysły rzeźbami Jana Musiałowskiego, fotograficznymi obrazami Tomasza Wysockiego, malarstwem Sebastiana Krzywaka, unikatowymi obiektami Alicji Patanowskiej, Arkadiusz Szweda oraz kolektywu Glitch Lab. Z klasyków pokażemy Edwarda Dwurnika, Jana Tarasina, Henryka Stażewskiego.

Sztuka jako doświadczenie

Sztuka nie mieści się na ekranie. Dlatego w doświadczeniu sztuki, które tworzymy, łączymy świat cyfrowy z fizycznym doświadczeniem. W on*arte wierzymy, że sztuka powinna być integralną częścią naszego życia, odzwierciedlać nasze wyjątkowe gusta i osobiste historie. Że może być demokratyczna, egalitarna - dla każdej i każdego Dlatego eksplorujemy nowego podejście do odkrywania i kupowania sztuki współczesnej, zarówno poprzez fizyczne wystawy, jak i platformę online. To fuzja szeroko dostępnej, digitalowej formuły oraz zmysłowego kontaktu ze sztuką podczas targów i wystaw.

W nurcie phygital przygotowaliśmy wystawę pełną zmysłowych obiektów i dzieł sztuki, dostępną dla Waszych oczu i dłoni. Te same obiekty, których będzie można doświadczać fizycznie, będą dostępne do kupienia oraz licytowania w przestrzeni cyfrowej.

Aukcja: Senses wide open

Równolegle do obecności podczas Warszawskich Targów Sztuki, odpalamy pierwszą aukcję sztuki on*arte! Aukcja dedykowana jest zmysłom, czułym przewodnikom po świecie. Sztuka sensoryczna wykracza poza obraz. Intryguje fakturą, porusza wyobraźnię, odsłania sensy Będzie można wylicytować unikatowe prace m.in. Alicji Patanowskiej, Jana Musiałowskiego, Oskara Zięty, Agaty Zbylut. Aukcja potrwa od od 24.11 do 1.12, dostępna będzie online na platformie onarte.pl.

Meet the artists

W onarte stawiamy na dialog. Dlatego zaprosiliśmy do rozmowy na nasze stoisko artystów, którzy w otwarty sposób opowiedzą o swojej sztuce. We wspólnej dyskusji chcemy konfrontować manifest onarte, własne obserwacje rynku sztuki z wiedzą i doświadczeniem zaproszonych twórców. Do dyskusji zapraszamy każdą i każdego! Dlatego spotkania będą streamingowane live na naszym profilu Instagramowym @by_on*arte. Dla wszystkich, którzy zechcą włączyć się w sztukę.

Program wydarzeń
Dołącz do nas na stoisku 47 oraz 58!

26.11, sobota

15-16.00 Volante Design - spotkanie z marką mebli premium, partnerami stoiska on*arte
19.00 Meet the artist: Jan Musiałowski

27.11, niedziela

12.00 Meet the artist: Arkadiusz Szwed / Glitch Lab
13.00 Meet the artist: Tomasz Wysocki

Gdzie nas spotkasz? Warszawskie Targach Sztuki - 26-27 listopada w hali EXPO XXI , ul. Ignacego
Prądzyńskiego 12/14 (stoisko 47 oraz 58).

by_onarte
Warszawskie Targi Sztuki

Sztuka podana na tacy. Dla przyjemności. Dla ciebie.

Tekst: Agata Kiedrowicz, Ola Rajska

Zdjęcia prac
okładka Sebastian Krzywak, "Bez tytułu 114"
zdjęcie 1 GliTch Lab, "Fuck the porcelain"
zdjęcie 2 Tomasz Wysocki, "The Taste of Cherry #7"
zdjęcie 3 Alicja Patanowska, " Stereo", foto. Grzegorz Stadnik
zdjęcie 4 Jan Musiałowksi, "Otoczenie dotyku"
zdjęcie 5 Jan Berdyszak, "Belka"